תוסף ברזל לילדים

הברזל חשוב מאד לגופנו והוא דרוש למערכות הגוף השונות כדי שאלו, תתפקדנה כהלכה. מקרים של אנמיה כתוצאה ממחזור של ברזל נפוצים מאד כיום, ובייחוד נפוצים בקרב ילדים צעירים. לא תמיד קל לספק לילדים שלנו תזונה עשירה בברזל, ולעיתים גם כשמקפידים בכך, ייתכנו בעיות אחרות המשפיעות על מידת ספיגתו של הברזל בדם ועל ניצולו כראוי.

בדיוק בשביל מוצע כיום תוסף ברזל לילדים שנותן מענה במקרים של חסרים והוא מהווה פתרון מניעתי לבעיות אחרות, שיכולות לצוץ כתוצאה מכך בהמשך. תינוקות נולדים עם מאגרי ברזל, שמספיקים להם עד לגיל ארבעה חודשים לערך. לאחר מכן הם תלויים במקורות חיצוניים שיספקו להם ברזל וכאן נכנסים לתמונה ההורים שנדרשים לספק להם את זה. גדילתם המואצת בשנת חייהם הראשונה באה לידי ביטוי בתופעות שונות, לרבות בעלייה בנפח הדם.

כל זאת, לא תואם תמיד את ריכוז ההמוגלובין מה שמוביל, בסופו של דבר, לחוסר בברזל. במשפחות רבות מאד בישראל ישנה העדפה לצריכת עוף ולא בקר, למשל, שמכיל כמות רבה יותר של ברזל. מסיבה זו ממליצים, כדי להשלים את כמות הברזל הנדרשת לקטנטנים, לתת תוסף ברזל לילדים החל מגיל ארבעה חודשים ועד לגיל שנה וחצי.

בתחילה יש לתת במינון נמוך של כשלוש טיפול בכל יום ובגיל חצי שנה להעלות את מינון לשש טיפות בכל יום. בגיל 9 חודשים כדאי לעבור בדיקת דם כדי לבחון את רמות הברזל בגופו של הקטנטן ובהתאם להחליט האם להמשיך במתן התוסף או להפסיק בכך.

מה חשוב לדעת על תוסף זה?

תוספי ברזל המותאמים לילדים מגיעים בתצורת טיפות. חשוב וכדאי מאד להתייעץ עם רופא המשפחה לפני מתן התוסף כדי לוודא שבוחרים בתכשיר הנכון וגם נותנים את הכמות הנכונה. האידיאל הוא כמובן לספק לילדים שלנו מזונות עשירים באותם רכיבים, אולם, ובייחוד בתקופה הראשונה לחייו של הילד, הדבר לא תמיד אפשרי ולכן נדרשת השלמה ממקור חיצוני כדוגמת תוסף ברזל לילדים.

התוסף מיוצר על ידי חברות מובילות ומוכרות והוא עומד בתווי תקן מחמירים. חשוב מאד, לפיכך, להקפיד ולרכוש אותו בחנויות המתמחות בכך, חנויות מקצועיות ומנוסות.

שתף/י עם חברים