ברזל טבעי

מחסור בברזל הוא תופעה נפוצה מאד בעולם המערבי שיכולה להופיע בכל גיל ואפילו בקרב תינוקות ופעוטות בני חודשים ספורים. למרות שיש לא מעט מזונות, המכילים כמות רבה ויפה של ברזל, עדיין רבים מאתנו זקוקים להשלמה, בתצורת תוספי תזונה המכילים ברזל טבעי.

יש את אלה שתזונתם לא מאוזנת מספיק ואיננה מכילה כמות ראויה של ברזל ויש אנשים, הסובלים מבעיות של ספיגת ברזל. כך או כך, חשוב לזכור שהברזל הוא הכרחי לנו מאד ועלינו להקפיד לשמור על ערכים נכונים של ברזל כדי ליהנות מבריאות איתנה ומאיכות חיים גבוהה.

מדוע צריך ברזל טבעי?

מחסור בברזל יכול לבוא לידי בצורות שונות. עייפות, פעמים רבות, יכולה להעיד על מחסור בברזל, אך לא תמיד שכן היא יכולה גם לסמן לנו שעלינו לעצור מעט, לנוח ולהירגע מיום יום עמוס בפעילויות שונות. חוסר תיאבון יכול גם הוא לסמן, ובייחוד בקרב ילדים, מחסור בברזל ואצל מבוגרים גם ירידה בריכוז. קוצר נשימה, ראייה מעורפלת, סחרחורות, כאבי ראש וחיוורון הם סממנים נוספים לכך וגם נדודי שינה, ציפורניים שבורות ושיער יבש ואפילו בעיות במערכת העיכול.

נמלול בקצות האצבעות יכול לרמוז גם הוא על חוסרים וגם רגליים חסרות מנוחה. כדי לזהות האם אכן יש חסר בברזל, יש לבצע בדיקת דם הבוחנת את רמות ההמוגלובין בדם וגם את רמות הברזל עצמו. כאשר מזהים שאכן יש מחסור חשוב להמשיך ולבצע בדיקות שונות כדי לזהות מהי הסיבה לכך וכיצד לטפל בעניין.  שימוש בתוסף תזונה של ברזל טבעי יכול להוות השלמה לתזונה הקיימת ולעזור במקרים של חסר.

הדבר חשוב במיוחד בקרב נשים בהריון וספורטאים, הנוטים לסבול מחסרים שונים. את הברזל הטבעי אפשר למצוא כתוסף תזונה משלים והוא מותאם לכל הגילאים. ישנו ברזל לילדים וגם ברזל למבוגרים ואפילו ברזל לנשים הריוניות ומניקות.

כדי לדעת מהי הכמות הנדרשת וגם איזה סוג כדאי לבחור, מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל לאחר שנמצא כי אכן ישנו מחסור בברזל ולבדוק יחד אתו מה יהיה המענה המתאים. אצלנו תמצאו מגוון של תוספי תזונה, כולל ברזל טבעי שיעזרו לכם להישאר בריאים וחזקים.

שתף/י עם חברים